سفارش تبلیغ
واحد طراحی
واحد طراحی

در شرایطی که تغییر مدیران سینمایی، قطعی به نظر می‌رسد، سؤالی که این
روزها در ذهن بسیاری از سینماگران وجود دارد این است که چه کسانی بر مسند
مدیریت سینما خواهند نشست؟


ادامه مطلب...

  

 رئیس مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی به مراسم تحلیف ریاست جمهوری و فرا رسیدن صدو سومین سالروز انقلاب مشروطه اشاره کرد.


ادامه مطلب...

  
سازمان مالکیت معنوی درخواست فیس بوک برای کنترل دامنه اینترنتی کشوری facebook.ir‌ را که تا پیش از این در اختیار یک ایرانی بود، پذیرفته است.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس بر اساس حکم سازمان مالکیت معنوی مدیر فعلی دامنه اینترنتی facebook.ir‌ باید این دامنه را به شرکت فیس بوک که در آمریکا قرار دارد، واگذار کند.
سازمان جهانی مالکیت معنوی که یکی از سازمان‌های زیرمجموعه سازمان ملل است بر اساس درخواست این شرکت آمریکایی موضوع را بررسی کرده و گفته است این انتقال باید انجام شود.
بر اساس قراردادهای موجود در زمینه دامنه‌های اینترنتی تمامی اختلافات در این زمینه توسط سازمان مالکیت معنوی رسیدگی می‌شود و پس از رسیدگی حکم آن حتی برای مراکز دامنه‌های کشوری که تحت قوانین یک کشور قرار دارند نیز لازم‌الاجراست.
به گزارش AP صاحب ایرانی این دامنه اینترنتی حق استفاده از آن را ندارد این درحالی است که وی اعلام کرده قصد راه‌اندازی فروشگاه کتاب روی این دامنه را داشته است.
وی هم اکنون نیز صفحه‌ای در زمینه فروشگاه کتاب روی این دامنه قرار داده است.
فیس بوک در حالی برای پس گرفتن دامنه اینترنتی facebook.ir به سازمان مالکیت معنوی شکایت برده که سایت اصلی آن در ایران مسدود شده است.

  
بر سر کاج بلند و سبز باغ همسایه ما
عطر آزادی خود را می‌بویند

من به آزادی مرغان قفس می‌اندیشم
نه به پرواز و نگاه آنان

من به آن لحظه می‌اندیشم
که در آن رخصت پرواز کبوتر‌هاست
من به آن هلهله گنجشگان می‌نگرم
که به هنگام غروب

چشم‌ها را به افق می‌دوزم
کاش مردی به فراز کوه
با دو مشعل در دست
مثل خورشیدی
در ظلمت قلب من
ظاهر می‌شد...

چشم‌ها را به افق می‌دوزم
کاش دستی ز زمین می‌رویید
و درخت دگری بر تن دشت سیه می‌کاشت
کاش دستی ز زمین می‌رویید...

من به آزادی مرغان قفس
می‌اندیشم...
رشت/ پاییز 1343
  

زندگی پرسه زدن در سکوت تنهائی اندیشه های خداست! کمک کن فکر زیبای او باشی نه یک خاطره زشت برای او!

زندگی بازی ترکیب رنگها در دفتر نقاشی خداست! کمک کن تابلوی جاویدان او باشی نه یک کاغذ پاره افتاده بر زمین میان نقاشی های او!

 و زندگی صحنه رقص وچرخش گیتی لا به لای سیم های ساز خداست! کمک کن تو هم نتی باشی دلنواز از دفتر موسیقیی دنیا نه یک صدای دل خراش میان آهنگ های بی نظیر او!


  

مردم اغلب غیر منتطقی ، خود محور و متعصب هستند،

در هر حال آنها را ببخش!

 

اگر مهربان باشی مردم تو را متهم می کنند که پشت این مهربانی ها ،

هدف های خود خواهانه پنهان شده است،

در هر حال مهر بان باش!

  

اگر موفق شوی ، دوستان دروغین و دشمنان واقعی به دست خواهی آورد،

در هر حال موفق شو!

   

اگر صادق و صریح باشی ، ممکن است تو را فریب دهند،

در هر حال صادق و صریح باش!

  

چیزی که برای ساختنش سال ها تلاش کرده ای می توانند در یک شب نابود کنند ،

در هر حال تو بساز!

 

اگر آرامش و خوشبختی را بیابی مورد حسد واقع می شوی ،

در هر حال به دنبال خوشبختی باش!

 

 کار خوب تو را ، اغلب افراد فردا فراموش می کنند ،

در هر حال تو کار خوبت را انجام بده!

 

این جملات ممکن است بینش خیلی ها را تغییر ندهد ،

در هر حال تو آنرا برای آنها بخوان!


  

البته طبیعی است که مادر موضوع مهمی است و بهشت نیز زیر آن قرار دارد، اما ممکن است در هر کشوری در دنیا کسانی پیدا شوند که بخواهند به رئیس جمهور کشورشان بگویند: « مادرت رو...» طبعا در هر کشوری اتفاقی خاص می افتد که در کشورهای دیگر نمی افتد.

آمریکا
شما به رئیس‌جمهور امریکا می‌گویید "مادرت رو..."، ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد. شما معروف می‌شوید و درباره آن کتاب می‌نویسید و میلیون‌ها دلار درآمد کسب می‌کنید. اما بعد از آن، رئیس‌جمهور از شما شکایت کرده و دادگاه شما را مجبور می‌کند که بابت غرامت، همه‌ پولتان را به رئیس‌جمهور بدهید!

انگلستان
شما به نخست‌وزیر انگلستان می‌گویید "مادرت رو..."، نخست وزیر انگلستان هم به شما می‌گوید "مادر خودت رو..."!

فرانسه
شما به رئیس‌جمهور فرانسه می‌گویید "مادرت رو...". میلیون‌ها نفر از مردم به خیابان‌ها می‌ریزند و در حمایت از شما به رئیس‌جمهور می‌گویند "مادرت رو..."! رئیس‌جمهور هم درباره جریحه‌دار شدن احساساتش شعری می‌سراید و در روزنامه‌ها و رادیو و تلویزیون منتشر می‌کند!

ژاپن
شما به نخست‌وزیر ژاپن می‌گویید "مادرت رو...". نخست وزیر به شما می‌گوید: "ببخشید، ولی فکر نکنم مادرم از شما خوشش بیاد."!

آلمان
شما به صدراعظم آلمان می‌گویید "مادرت رو...". پلیس به سراغ شما می‌آید و می‌گوید "لطفاً با مادر صدراعظم کاری نداشته باشید."!

سوئد
شما به نخست‌وزیر سوئد می‌گویید "مادرت رو...". از مردم رأی‌گیری می‌شود که آیا شما مادر نخست‌وزیر را... یا نه؟ اگر رأی مثبت داده شود، شما مادر نخست‌وزیر را...! اگر رأی منفی داده شود، نخست‌وزیر دست شما را در مقابل دوربین‌های تلویزیونی می‌فشارد و برای شما آرزوی موفقیت می‌کند!

ترکیه
شما به رئیس‌جمهور ترکیه می‌گویید "مادرت رو...". رئیس‌جمهور اسلحه‌اش را در می‌آورد و به شما شلیک می‌کند. اگر شما کُرد باشید، رئیس‌جمهور مورد تشویق قرار می‌گیرد! وگرنه او را به دادگاه می‌برند، ولی او در بین راه فرار می‌کند و به یونان پناهنده می‌شود!

سوئیس
شما به نخست‌وزیر سوئیس می‌گویید "مادرت رو...". منشی دفتر نخست‌وزیر، شماره تلفن مادر نخست‌وزیر را به شما می‌دهد تا شخصاً با خودش هماهنگ کنید!

هند
شما به نخست‌وزیر هند می‌گویید "مادرت رو...". نخست‌وزیر شما را دعوت می‌کند و می‌گوید که مادرش فوت شده و شیشه خاکستر جسد مادرش را به شما نشان می‌دهد و برای شما آواز می‌خواند و گریه می‌کند. وقتی به خانه برمی‌گردید، خانواده‌تان را پیدا نمی‌کنید و سالها به دنبال خانواده خود از این شهر به آن شهر آواره می‌شوید و سرانجام در فقر و غربت، از غم و گرسنگی می‌میرید و از داستان زندگی شما بیش از هزار و هفتصد فیلم سینمایی ساخته می‌شود!

کانادا
شما به نخست‌وزیر کانادا می‌گویید "مادرت رو...". نخست وزیر به مادرش خبر می‌دهد. مادر نخست وزیر مقاله‌ای فمینیستی در روزنامه چاپ می‌کند و تبعیض جنسی را به شدت مورد انتقاد قرار می‌دهد و از شما می‌خواهد که پدر نخست‌وزیر را مورد خطاب قرار دهید!

کلمبیا
شما به رئیس‌جمهور کلمبیا می‌گویید "مادرت رو..."، بعد وصیتنامه‌تان را می‌نویسید و در اولین فرصت خودتان را دار می‌زنید. چند روز بعد جسد شما را در حالی که طناب دار بر گردنتان است و با گلوله سوراخ سوراخ شده و با اسید سوزانده شده‌اید، پیدا می‌کنند. پزشک قانونی جسد شما را لاشه سگ تشخیص داده و در حومه‌ شهر دفن می‌کند.

چین
شما به نخست وزیر چین می‌گویید "مادرت رو...". نخست وزیر هم به طور لفظی شما و خانواده‌تان را...! سپس خانواده شما به کره ماه تبعید می‌شوند!

ایتالیا
شما به نخست‌وزیر ایتالیا می‌گویید "مادرت رو...". روزنامه‌ها خبر رسوایی مادر نخست‌وزیر را چاپ می‌کنند و مافیا بخاطر احساسات سکسی شما، به شما پیشنهاد همکاری در زمینه تجارت پورنوگرافی می‌کند! نخست‌وزیر هم برای تلافی، یک بازی دوستانه بین تیم محبوب خودش و تیم محبوب شما ترتیب می‌دهد و داور بازی را می‌خرد و تیم محبوب شما را با نتیجه‌ مفتضحانه‌ای شکست می‌دهد!

روسیه
شما به رئیس‌جمهور روسیه می‌گویید "مادرت رو...". فردای آن روز دچار سانحه شده و در یک تصادف اتومبیل کشته می‌شوید. به خانواده شما اطلاع داده می‌شود که شما در حال مستی رانندگی ‌کرده‌اید و شدت تصادف چنان بوده که بدن شما تکه‌تکه شده است!

عربستان
شما به رئیس‌جمهور عربستان می‌گویید "مادرت رو...". همه به شما می‌خندند، چون عربستان رئیس‌جمهور ندارد! شما متوجه اشتباه خود می‌شوید و این دفعه به پادشاه عربستان می‌گویید "مادرت رو...". همه از خنده دست می‌کشند و پادشاه دستور می دهد زبان شما را قطع ‌کنند!

ایران
شما به رئیس‌جمهور ایران می‌گویید "مادرت رو..."؟!!! متأسفم دوست من، دیگر دیر شده! خیلی وقت است که رئیس‌جمهور ایران نه تنها مادرت را، بلکه خودت و خواهر و برادر و پدر و اقوام و همسر و فرزندانت را...!

 


  
   مدیر وبلاگ
خبر مایه
آمار وبلاگ

بازدید امروز :51
بازدید دیروز :17
کل بازدید : 64084
کل یاداشته ها : 85


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ